HabLab Operations and Maintenance: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
(Created page with "=Cleaning, Maintenance= *Making beds, cleaning, washing sheets, propane refills *winterizing water *Mowing *Utilities *Pool - 10,000 gallon, $200 per fill. *Pool supplies *L...") |
|||
Line 1: | Line 1: | ||
=Cleaning, Maintenance= | =Cleaning, Maintenance, Food= | ||
*Making beds, cleaning, washing sheets | *Food budget if people cook - $15/day | ||
*Food budget if catered - $25/day | |||
*Making beds, cleaning, washing sheets - 10 hours at $25/hr - $200/ session | |||
*Propane refills - $20/bottle | |||
*winterizing water | *winterizing water | ||
*Mowing | *Mowing - 2 hours at $50 once every month | ||
*Utilities | *Utilities - $100/month | ||
*Pool - 10,000 gallon, $200 per fill. | *Pool - 10,000 gallon, $200 per fill. | ||
*Pool supplies | *Pool supplies | ||
*Liner - replaced every 5 years | *Liner - replaced every 5 years | ||
*pool pump - 5 cents per hour, $1/day | *pool pump - 5 cents per hour, $1/day |
Revision as of 16:47, 29 July 2018
Cleaning, Maintenance, Food
- Food budget if people cook - $15/day
- Food budget if catered - $25/day
- Making beds, cleaning, washing sheets - 10 hours at $25/hr - $200/ session
- Propane refills - $20/bottle
- winterizing water
- Mowing - 2 hours at $50 once every month
- Utilities - $100/month
- Pool - 10,000 gallon, $200 per fill.
- Pool supplies
- Liner - replaced every 5 years
- pool pump - 5 cents per hour, $1/day