Main Page/cs

From Open Source Ecology
Jump to: navigation, search
developing community-based solutions for re-inventing local production.
13,346 Pages

Vítejte!

Rychlokurs

Souhrn naší práce

Blog

Novinky a aktualizace

Fórum

Setkávejte se, vymýšlejte, diskutujte

FAQ

Odpovědi na Vaše otázky

Zapojte se

Přispějte časem a dovednostmi

Přispějte

Finanční výpomoc

Naše hlavní stránka

  • Donations needed:

Momentálně potřebujeme finance na kancelářskou techniku jako jsou 'notebook, barevná tiskárna/fax/kopírka, desktop, a materiál. Pokud nám s tím můžete pomoct, prosím napište nám!

Úvod

Open Source Ecology je sítí farmářů, vývojářů a příznivců, kteří sdílí vizi vytvoření stavebnice obsahující všeho co je pro poklidný život nutné(Global Village Construction Set [GVCS]).Stavebnice open sourcové, nízkonákladové a technologicky velmi vyspělé.

S pomocí těchto podomácku vyrobitelných průmyslových strojů, má být vybudovatelná soběstačná komunita s komfortem moderní civilizace. GVCS snižuje množství peněz nutných pro vstup do zemědělství, stavitelství a zpracovatelského průmyslu. Je takovým legem v životní velikosti, které obsahujícím množství modulárních přístrojů, které dokážou vytvořit celou ekonomiku.


GVCS ve 2 minutách

News

<rss number=5 desc=off title=off>http://blog.opensourceecology.org/feed/</rss>

True Fans


Flannel sm.JPG

Mark Norton

A friend of my pointed me at Marcin's TED talk. After watching it, there was no turning back. I've been fascinated by the Maker movement for years now but never quite had the motivation to jump in, in spit of being handy with tools. I live on a small farm (Phase 3 Farm) that my wife and I are turning into a self-sufficient homestead that we hope will supply all of out needs one date. Farms need tools and it struck me that the GVCS was a great way to get what I needed - by literally building them myself. By profession, I am a software developer and I've worked on several major open source efforts over the years, so I understand quite well why the work of OSE is so important and also some of the challenges it faces, especially around sustainability. As such, I'm willing to put my money where my mouth is and became a True Fan. (more...)

Doporučujeme

Machine.jpg


"Liberator" Compressed Earth Block Press je stroj na výrobu lisovaných hliněných cihel (CEBs). Vezme hlínu a vysokým tlakem ji slisuje do tvrdé cihly využitelné pro stavění. Lisované hliněné cihly mají jako stavební materiál mnoho výhod: tím že vytváříte cihly přímo v místě stavby, odpadá potřeba jejich dopravy odjinud. To snižuje náklady (finanční i ekologické) na dopravu.

Lisované cihly jsou velmi pevné a dobře tepelně i akusticky izolují, čímž přispívají k energetické efektivitě budov. A to nejlepší nakonec: cihly jsou krom energií zcela zdarma, díky čemuž se dá stavět opravdu levně. (více...)

Global Village Construction Set

The Global Village Construction Set
Bydlení Lis na hliněné cihly Permacultural Nursery
Zemědělství LifeTrac - Platforma Pekařské a obilné výrobky Baler Mléčné výrobky MicroTrac Vrtná souprava Hay Rake
LifeTrac - příslušenství Buldozer rotační kypřič Rozmělňovač půdy Nakladač Rýpadlo Microcombine
Průmysl Práce s kovem Ironworker Machine Soustruh Kovárna Válcování plechu MIG svářečka Moldless Casting Auger
Digital Fabrication 3D skener 3D tiskárna CNC fréza Laserový řezák Plasmový řezák Obráběcí centrum Torch Table Robotické rameno Rod and Wire Mill
Stavění Míchačka Pila na obrábění kmenů
Energie Elektrický motor/dynamo Indukční pec Invertor Větrná turbína Power Cube Parní stroj Výroba páry Solární ohřev Peletovací lis Gasifier Burner
Materiály Extrakce hliníku Výroba bioplastu
Doprava Automobil Loď