דף הבית

From Open Source Ecology
Jump to: navigation, search


Shuttleworth funded-02---web.jpg

"קוד פתוח מאפשר לאחרים לשכפל, להשתמש מחדש, להתאים, לשפר, לאמץ, להתאים לגודל, לכתוב על, לדבר על, לערבב, לתרגם, לבצע דיגיטציה, להפיץ מחדש, ולבנות על מה שאנחנו עשינו"
- Shuttleworth Foundation


אנא הצטרפו אלינו. הפכו לאוהדים אמיתיים היום.

אקולוגיה בקוד פתוח (Open Source Ecology) מאיצה את הפיתוח של כלכלת המחר – "כלכלת הקוד הפתוח" – כלכלה שמביאה לאופטימום הן את ההפצה והן את הייצור – בעודה מעודדת התחדשות סביבתית וצדק חברתי. אנחנו בונים את אוסף כלי הבנייה לכפר העולמי זוהי פלטפורמת "עשה זאת בעצמך" מודולארית, זולה ובעלת ביצועים גבוהים – שמאפשרת ייצור קל של 50 המכונות התעשייתיות השונות שנדרשות לבניית ציביליזציה בת קיימה בעלת נוחות מודרנית.

אקולוגיה בקוד פתוח היא רשת של חוואים, מהנדסים ותומכים שמטרתם לקדם את פרוייקט "סט הרכבה לכפר הגלובלי" - בניית חומרה בקוד פתוח ל-50 מכונות בסיסיות במטרה לאפשר לקהילות לקיים תעשייה בת קיימא ולתמוך בחקלאות בת קיימא.


רקע

Marcin Jakubowski, מהנדס פולני, החל בתפעול משק פרמקלצ'ר עד אשר נתקל בבעיות בטרקטור שלו. הצורך לשלם עבור התיקונים גרם לו לבעיות כלכליות. הוא הגיע למסקנה שכדי לקיים משק מודרני מקיים עליו להעזר בטכנולוגיות קוד פתוח, הוא בנה טרקטור בעצמו, ופרסם את התוכנית שלו כקוד פתוח לבניית טרקטור בשיטת עשה זאת בעצמך. במהרה הצטרפו לפרוייקט עוד אנשים, ופרסמו (נכון לאפריל 2011) 8 תוכניות דומות. הרעיון הוא לספק תוכניות ל-50 כלים בסיסיים בתחומי חקלאות ותעשייה - כמו טרקטור, טורבינת רוח,קומביאין, שולחן ריתוך, מנוע קיטור, מחרטה, ועוד.

Open Source Ecology מפתחת ובודקת את Global Village Construction Set, או סט הרכבה לכפר הגלובלי. זהו אוסף של טכנולוגיות ואמצעי ייצור (כמו טרקטור, מחרטה, מדפסת תלת-מימדית, קומבאיין וכו') שמפותחים בקוד פתוח ושביחד מיודעים לאפשר לקבוצה מיומנת לבנות מוצרים שונים, לבנות מבנים ולקיים חקלאות. על ידי שזירה של פרמקלצ'ר בקוד פתוח יחד עם המחזור הטכני אנשי הפרוייקט מקווים לספק צרכים אנושים בסיסיים תוך שמירה על עקרונות הקיימות כולל קיימות משאבים, וחתירה אחר פרנסה נאותה. על ידי מידע משותף באופן חופשי, ניתן לייצר מוצרים תעשייתים באופן מקומי על ידי עיצוב בקוד פתוח, וייצור דיגיטלי (digital fabrication). דבר זה משחרר את המשתמשים של מוצרים אלה מהצורך להיות תלויים בזרמי המוצרים של הכלכלה העולמית על ידי ייצור מקומי של חומרי גלם וקומופננטות לטכנולוגיות. חברי הקבוצה רואים בכלכלות קטנות, עצמאיות, מבוססות אדמה כאמצעי לקידום החברה, קידום פתרונות לבעיות עולמיות וקידום החופש.

הרשת מורכבת ממהנדסים שמציעים עיצובים בקוד פתוח כך שיתאימו להרכבה בשיטת עשה זאת בעצמך. חוואים שמעלים את הצרכים החקלאיים לכלי עזר בחקלאות, ובודקים את הביצועים של הכלים, וכן תומכים רבים בעולם שמשלמים סכומי כסף קטנים כדי לתמוך בפרוייקט. הקבוצה מחזיקה חווה קטנה שבה מרכיבים את המכשירים ובודקים את היכולות שלהם.

בנוסף לפרוייקט המרכזי של סט הרכבה לכפר הגלובלי, קיימים גם פרוייקט rap-lab שהוא נסיון להכין גרסת קוד פתוח עבור ,FAB-lab. פאב-לאב (fabrication laboratory) היא סדנה קטנה שמאפשרת ייצור דיגיטלי. היא מיועדת לאפשר בניית אב-טיפוס למגוון רחב של חלקי מכונות.


The Global Village Construction Set
Habitat CEB Press Cement Mixer Sawmill Bulldozer Backhoe
Agriculture Tractor Seeder Hay Rake Well-Drilling Rig
Microtractor Soil Pulverizer Spader Hay Cutter Trencher
Bakery Oven Dairy Milker Microcombine Baler
Industry Multimachine Ironworker Laser Cutter Welder Plasma Cutter
CNC Torch Table Metal Roller Rod and Wire Mill Press Forge Universal Rotor
3D Printer 3D Scanner CNC Circuit Mill Industrial Robot Chipper Hammermill
Drill Press Induction Furnace
Energy Power Cube Gasifier Burner Solar Concentrator Electric Motor Generator Hydraulic Motor
Steam Engine Heat Exchanger Wind Turbine Pelletizer Universal Power Supply
Nickel-Iron Battery
Materials Aluminum Extractor Bioplastic Extruder
Transportation Car Truck

Imprimante 3D Scanner 3D Extracteur d'Aluminum Pelleteuse Four à Pain Presse à balles de paille Extrudeuse à bioplastiques Bulldozer Voiture Presse BTC Betonnière Broyeur à marteaux Imprimante de circuits électroniques Table de découpe numérique Trayeuse Perçeuse à colonne Moteur électrique Gazogène Faucheuse Râteau à foin Moteur hydraulique Fourneau à induction Bras robotisé Poinçonneuse Découpeur Laser Laminoir à plaques Microcombine Microtracteur Multimachine Batterie Ni-Fe Machine à granulés Torche plasma Power Cube Presse hydraulique Laminoir à barres et fils de fer Pulvérisateur de terre Scierie Semoir Concentrateur solaire Roto-bêche Moteur à vapeur Echangeur de chaleur Tracteur Fraiseuse de tranchée Camion Alimentation électrique universelle Rotor universel Poste de soudure à l'arc Plateforme de forage de puits Eolienne

Key Design Planning Prototype Almost done Full Release